Ağaoğlu My World Hamam 2008 titiz mermer


İstanbul kuruceşme ottomans otel 2005 titiz mermer


Erenköy Konak Projesi 2006 titiz mermer


Kurna ve Pano


İstanbul Florya Hamam 2009 titiz mermer


İznik çinili çeşme


ANKARA Bilkent Oteli SPA Hamamı 2008 titiz mermer


ANKARA Bilkent oteli kurna ve panosu


Savarona Hamam 1990 titiz mermer


TÜRMENİSTAN Hamam 2008 titiz mermer


Türkmenistan Hamam 2008 titiz mermerHamam'dan SPA'ya

SPA, Turizm ve sağlık

Türkiye'de SPA hizmetleri genellikle 5 yıldızlı oteller tarafından verilen, adı yeni duyulmaya başlanan bir "Sağlık Aktivitesi" olarak lanse ediliyor. SPA hakkında bilinmesi gereken herşeyi bir dosyada toplayarak kafanızdaki sorulara bir parça olsun cevap vermeyi amaçladık.

 
 

SPA ile başlayan ve HSR gibi kısaltılmış olarak devam eden sağlık terimlerinin ne anlama geldiğini, özelliklerini, sağlık merkezlerinde bulunması gereken ekipman ve diğer gereksinimleri bu yazıda bulabileceksiniz.


SU İLE SAĞLIK
SPA (Sanus per Aquam)

Kaynağı Belçika da bulunan SPA Tatil Beldesine dayanmakta olan bu terim öncelikle bakımlı banyo kürü ve mineral kaynaklarına sahip termik kürlerde kullanılırdı. SPA, günümüzde artık vücudu, zihni ve ruhu rahatlatan ve dengeleyen komple bir güzellik programı ile aynı anlama gelmektedir. Lüks, zengin ortamlarda rahatlamak, zevke dalmak, huzurlu bir ruha kavuşmak, stres atmak, vücut ve güzellik için birşeyler yapabilmek hergün daha fazla sayıda kadın ve erkek vücutlarına canlılık ve iç huzuru sağlamak için bütün dünyada SPA Enstitüleri'ni arıyorlar. Rönesans - SPA yaşam unsuru suyun rahatlatıcı gücü 'Rönesaness' ile ayrılmaz şekilde bağlanmıştır.

MASAJ
Farklı masaj yöntemleriyle, vücudun çeşitli bölgelerine yönelik manipulasyonlar sayesinde farklı işlevler gerçekleştirilir.

Cildi rahatlatma, adale lifleri düzeyinde rahatlatma, mental tansiyonun düşürülmesi, sağlıksız fonksiyon bölgelerinde enerji dengesinin yeniden kurulması, vücudun iyileşme ve bağışıklık sistemi harekete geçirilir. Vücudun direncini arttirip, cildi pürüssüzleştirir, dolasim sistemini etkileyerek oksijen ve besin yönünden taze ve zengin kanın dokulara ulaşmasını sağlayarak bazal metabolizmayı düzenler.


Masaj Türleri:

Klasik Masaj: Tüm vücudu etkileyecek dolaşım hızını arttırarak dokuları canlandıracak manipulasyonlar ile rahatlama ve sedasyon sağlanır.


Özel Kombine Masaj: Klasik Masaj ile aynı özelliklere sahip olmasına rağmen bireylerin isteği doğrultusunda, rahatsızlık veya başka bir sebepten dolayı bölge veya uygulama yönünden zenginleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş seanslardır.

Özel Masaj Uygulamaları: Bu masajın doktor kontrolü altında uygulanması gerek bir takım etkilerden korunması, gerekse en üst düzeyde yarar sağlanması açısından uygundur. Ayrıca bu grup masajların çeşiti tedavilere destek etkilerinin görülebilmesi için düzenli olarak asgari 10 seans olarak düzenlenmelidir.

Ayak Refleks Masajı: Ayak tabanında vücudun tüm organ ve sistemlerini etkileyen sinir uçlarının bulunması ve bu noktalara gerekli parmak ucu basıncı ve manipulasyonların yapılmasıyla organların işlevleri üzerinde etkide bulunabilir.

Local Masaj: Bel bölgelerinde omurga boyunca uygulanan bir masaj tipidir. Omurga içinden her omurilik düzeyinden binirler vücudun her bölgesine dağılmaktadır. omurga boyunca spinal sinir cikis bölgelerine yapılan masaj ile o bölgeden sinir alan organların ve cilt bölgelerinin etkilenmesi amaçlanmaktadır. Karın masajında da aynı ilkeler doğrultusunda manipulasyonlar uygulanır, başta kalın bağırsaklar olmak üzere birçok içorganın fonksiyonları etkilenmeye çalışır.

Lenf Drenaj: Lenf akımını uyaran ve hızlandıran etkilri olan bir masaj türüdür. Özellikle odemlerde, akne vulgariste, migrende, yara izlerinin yumuşatılmasında etkili olabilmektedir. Lenfatik sistem doğrultusunda özgün manipulasyonlarla lenf düğümlerinin daha etkili çalışmasını sağlar.

Spor Masajı: Bireylerin sportif aktivitelerde hazırlanmak üzere uygulanan bir masaj türüdür. Amaçları arasında bireylerin sportif olayda performansını sağlamak bulunmaktadır.

Tas Masajı: ilk çağlardan beri tas masajı, sifa vermenin fiziksel ve ruhsal dengeleme şekli olarak yer almaktadır. Alternatif terapi olarak adlandırdığımız bu terapi binlerce yıldır uzak doğu dünyasında uygulanan sisteminin bir parçasıydı. Farklı masaj teknikleri ve sıcak taşlar ile uyum içerisinde calisma vücuda sayısız faydalar sağlar.

Çökelti ve volkanik olaylar sonucunda oluşan taşlar kullanılarak yapılan bu eşsiz terapi ile vücudun enerji merkezleri ve ruhsal denge uyumunu da sağlamaktadır.
- Kalp atım hızını ve solunumu attırır.
- Dokulara esneklik sağlar ve metabolizmayı hızlandırır.
- Lokositlerin yer değiştirmesini ve uzaklaşmasını sağlamak (enfeksiyonlara karşı koruma için gereklidir.)
- Toksinlerin atılmasını hızlandırır
- Kan akısını hızlandırır
- Hücre metabolizmasının oksijen transferini attırır
- El ile birlikte taş uygulamaları, taşın eşsiz enerjisini ve evrensel enerji yardımıyla tıkanıklığın yaşandığı bölgeye doğrudan canlandırıcı enerji akımı sağlar.
- Taş masajı pozitif enerji ve uyum yaratmak için oldukça etkili bir yöntemdir.

Shiatsu Masajı: Vücutta bulunan belirli noktalara sistematik baskı yapılarak sinir uçlarının uyarılmasıyla o bölgenin duyarlılığını arttırmak ve sinirlerin etki ettiği organ ve dokulara ulaşmak amacıyla yapılır. Dokunuşun gücü kas gerginliğini azaltır ve derideki mikro-sirkülasyonu uyarır.

4 Hand Sultan Massage: İki kişinin aynı anda farklı bölgelerde manipule ettikleri vücutta dolaşım artar.

Masaj Niçin Yapılır?

Masaj, uyarıcı ve rahatlatici olmak üzere iki ana baslik altında toplanır. Sert ve derin manipulasyonlarla adale liflerine ve bağ dokusuna temas edilirken, yumuşak ve okşama niteliğindeki manipulasyonlarla metabolik artıklar kalp istikametine gönderilir, yerine ise oksijen ve besin maddesi bakımından zengin kan dokulara ulaştırılır. Derideki stimulasyonu arttırıcı, deri altındaki dokularda adele ve adele gruplarına pasif germe ile bağ dokusu yapışıklıklarını giderici, adele tonusunda artış sağlayıcı, akciğerlerdeki bronslarda mukusun çözülmesine ve bağırsak spazmını çözücü etkilerden dolayı masaj yapılır.

Masaj Tıbbi Otoritelerce Kabul Edilen Bir Terapi Yöntemi midir? Bu Etkileri Hangi Düzeydedir?

Masaj en eski tedavi şekillerinden birisi olup M.Ö. 460 - 380 yılları arasında yaşamış olan tip iliminin babası sayılan Hipocrates, omuz çıkığını yerine getirdikten sonraki tedavisinde, yumuşak bir masajın faydalarını anlamıştır. Masajın gayesi; fizyolojik mekanik veya patolojik tesirlerden birisini kullanarak tedaviye ulaşmaktır.

Masaj Yapılırken Kullanılan Yağ ve losyonların Özellikleri
Masaj çeşitli amaçlara göre farklı özelliklerde yağlarla yapılır. Kimyaal maddeler içermeyen doğal aromatik yağlar vücutla kolay entegre olan ve aynı zamanda da cilt dokularını besleme özelliklerine sahiptir. Bu yüzden kullanım alanları yaygındır. Kekik, badem, şifalı bitkilerin yağları en çok tutulanlarıdır.

Burada Uygulanan Spesifik Masajların Amaçları Nelerdir.
Kneippetherapy uygulamasında soğuk ve sicağın ard arda uygulanması ile damar çapının arttırılması ve azaltılması yolu ile dolanım düzenlenir. Amaç remineralizasyonun sağlanması, dokuların dolaşım sayesinde atık maddelerden arınıp tazelenmesidir.

Sağlıklı insan için de masaj gereklidir, çünkü, masajın psikolojik, fizyolojik ve metabolik etkileri vücutta bir zindelik ve canlılık, stresden arındırarak da huzurlu bir yaşama sevinci kazandırır.

Kimlere Ne Kadar Sıklık ile Masaj Yapılır
Uygulamanın frekansı, masajın alim amacına göre değişir. Tedaviye destek amaçlı seanslarda hergün masaj alınırken, rahatlama veya vücut güzelliği amaçlı seansların sıklığı daha az olabilir.

ENVEHOPEMENT (Battaniye)

Vücuttaki problem ve vücudun şartlarına bağlı olarak toparlanma, selülit bakımları, toksit maddelerin vücuttan atılması gibi değişik ihtiyaçlara yönelik, farklı sarmalama yöntemleriyle yapılan bakımlardır. Vücuda uygulanan yosun maskesi, ısı verilip cilt gözeneklerinin açılması yoluyla ürünlerin cilde daha kolay nüfuz etmesini ve istenilen etkiyi elde etmeyi sağlamaktır.

BİTKİ VE ÇİÇEK BANYOLARI

Bitkilerin liflerinde etkisi çok iyi olarak bilinen iyot vardır. Aynı zamanda bitkinin iyi edici etkisi ve suyun termik faktörü genel olarak astenik nevroz, kaşıntı, fela, mide ve bağırsak atonisi, nevrotik yüksek tansiyonun ilk safhasında, norolif, etolif diotoni, menopoz, andropoz sonrası maddelervazodilatosyon (damarların genişlemesi) etkisi sayesinde dolanımı düzenler ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlayarak vücudu zararlı maddelere karşı korur, romatoit artrit, nevrit gibi hastizmal hastalıklarda antienflamatuar etki sağlar. Deri hastalıklarında, cilt güzelliğini, yumuşaklığını ve canlılığını sağlar (ayrıca güzel kokular sayesinde hoş bir ten kokusu elde edilir).

Bitki banyoları genellikle insan organizması üzerinde rahatlatıcı bir etki sağlar. Süresi 20 dakikadır.

KÖPÜK BANYOSU

Özel su ile hazırlanmış küvette hava kabarcıklarını deri üzerinde patlamasıyla kişinin daha zinde hissetmesi ve rahatlaması, ayrıca dolaşımın düzenlenmesi sağlanır.
Bundan dolayı stres ve buna bağlı rahatsızlıkları, dolaşım bozuklukları, uykusuzluk, nevrozlar, depresyon, periferik dolaşım sistemi hastalıkları, menopoz sonrası rahatsızlıklar, iktidarsızlık, obezite (sismanlık) durumlarında uygulanmaktadır.

Etki Alanları:
- uykusuzluk
- nevrozlar
- depresyon
- periferik dolaşım bozuklukları
- menopoz sonrası rahatsızlıklar
- iktidarsızlık
- sismanlık
- stres sorunları

SÜT BANYOSU

Cildin beslenmesi, dolaşımın hızlanması, kişinin rahatlatılması sağlanır ayrıca cildin güzelliğini, yumuşak ve taze kalmasını sağlamak, yenilenmesine yardımcı olmak ve eutropic fayda sağlamak amacıyla uygulanır.

ÇAMUR BANYOSU SOĞUK VE SICAK ÇAMUR UYGULAMALARI

Çamurlar radyoaktif içerik tasımakta ve bol miktarda karbonmonoksit bulunmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı cilt sağlığı, deri hastalıkları, stres durumları, obezite ve romatizmal hastalıklarda etkilidir.

Bütün kronik ve dejeneratif romatizmal hastalıklarda kullanılır. Sinir sistemini düzenler, bölgesel yüzeysel kan dolaşımını arttırır, ağrı giderici, rahatlatıcı, kas gevşetici, anienflamatuar etkisi vardır selulitler, burşit, adale ağrıları, dejeneratif hastalıklar, kireçlenme, bel problemleri kronik yumurtalık iltihabı endikedir.

Pleoidler, iyon tutulumu ve değişimine yardımcı olarak vücuttaki toksin maddelerin atılımını kolaylaştırmaktadır.

Deriyi esnetmeye yönelik özelliğinin yanısıra antibakteriyal etkisinden de söz edilen peloidlerin aynı zamanda ostrojen hormonuna benzer etkileri vardır.
Çamur banyosunda ısı kaybı tamamen durur. Çamur banyoları sırasında böbrek fonksiyonlarının artışına bağlı olarak idrar yapımında da artış söz konusu olur.

Çamurlar, maden suları, deniz ve göl sularına bağlı olarak oluşurlar ve 'organik (canlı)) inorganik (cansız) nitelikler taşırlar. Ortamın fiziksel ve kimyasal şartlarına göre, sıcak yada soğuk radyoaktif v.b. özellikler kazanırlar. Bu tür çamurlara 'PELOID' denir. Doğal oluşumlar dışında, bazen de kükürtlü, killi ve ince kumlu bileşimesahip volkanik unsurlara ve loslere, belirli koşullar altında parafin karıştırılarak FANGO-FARAFANGO vb. çamurlar elde edilir.

SAUNA

Sauna sıcak hava banyolarıdır. Hava kuru olabileceği gibi nemlide olabilir. Hem kronik hem inflamatuar hastalıklarda kullanılabilir. Buhar banyoları sakinleştirici ve kanı temizleyici özelliğe sahip olduğu kadar ruhsal açıdan da rahatlatıcı bir etki yapar.

Sauna, içinde terlenilen bir odadır. Sobanın içindeki bu volkanik taşların üzerine su atmak suretiyle sıcaklık elde edilir. Bu şekilde kişi fiziksel bir güç harcamadan ve yorulmadan terler. Etkileri, noradrenalin ve adrenalin gibi hormonların salgılanmasına neden olur. Damarları genişleterek dolaşımı arttırır. Nabzı yükselterek dokulara ulaşan oksijen miktarını arttırır. Kan basıncı önce artar sonra azalır. Oda sıcaklığı kişiye göre değişir (70-105 derece) süresi 15 er dk. lik 2 veya 3 seansdan oluşur. Yorgunluğu azaltır. Vücut sıcaklığını ve dolaşımı arttırır, solunumu hızlandırır, uyku getiren bir etkiye de sahiptir. Sauna kullanımından sonra şok havuzu veya duşuna girerek bu etkilerin verimliliğini arttırabilirsiniz.

SAUNADA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR.

Buhar banyosunun en verimli şekilde istifade etmek için seanslara düzenli olarak devam edilmelidir.
- Başlamak için saunaya yakın bir odada soyunulup, duş alınır. Daha sonra saunaya girilir. Büyük saunalarda genel olarak erkek ve kadınlar havlulara sarınmayı tercih ederler ama mayo veya çiplak şekilde de kullanılabilir.

- Seans süresince sobaya su atılarak sıcaklık temin edilir. Banyo aralıklarının belli aralıklarla kesilerek dinlenilmesi veya soğuk bir duş alınması gerekir.
- Vucuttaki su kaybı banyo süresince giderilmezse, sauna sonrası yorgunluğa neden olur, bu yüzden belli aralıklarla su içilmelidir.
- Soğuk bir duş ile gevşeme seansı bitirilir. Seans sonunda 2 - 3 gün sürecek bir rahatlama elde edilir.
- Buharın islevi yüzeydeki ölü hücreleri temizlemek ve gözenekleri açmaktır. Sauna iyi bir terleme ile toksin maddelerin atılmasını kolaylaştırır tam bir arınma sağlar.
- Sauna kan dolaşımını hızlandırır. Kılcal damarlar sayesinde kan, zehirli maddeleri gözeneklerden deriye taşır. Hassas ciltler veya terlemeyle birlikte dermatolojik sorunlar yaşayanlar, saunaya girmemelidir.

KALP İÇİN

Kalp-damar şikayeti olanlar, genelde saunada kendilerini iyi hissederler. Ancak yinede olası ristlerden korunmak için, bu tür şikayeti olanlar saunada yüksek sıcaklıklardan kaçınmalıdır. (75 derece uygundur).
Aynı şekilde sıcaklık değişimleri, seans süresi ve oncesinde alkol almak veya çok uzun süreli banyolarda tehlikeli sonuçlar yaratabilir.

HAMAM

İlk hamamlar Romalılar zamanında yapılmış olsa da Türkler dünyada hamamları ile tanındılar. Türk Hamamı adı da tüm dünyada bilinen bir kavramdır. Bir Türk hamamında üç ana bölüm bulunur. Bunlardan ilki 'Cemekan' adı verilen soyunma kabinleridir. Aynı zamanda hamam girişine dinlenme bölümündede oluşturulan kabin ile duvar boyunca sedirler ve bölmeler vardır. Bazı büyük hamamlarda soyunma bölümleri ahşap ayaklar üstünde olup, alçak bir asma katta devam eder. Çoğu zaman soyunma kabininin ortasında fiskiyeli bir havuz bulunur.

'Soğukluk' adı verilen ikinci bölüm, iç hamama geçmeden bir süre oturarak vücudun sıcağa alıştığı yerdir. Adının tersine bu bölümün içi ılık olur. Genellikle tuvalet ve teras gibi mekanlarda buranın çevresinde düzenlenir. Soğukluktan hamamın üçüncü bölümü olan 'sıcaklık'a geçilir.

Sıcaklık 'külhan'a en yakın mekan olarak düzenlendiği için, hamamında en sıcak yeridir. Ortada yüksekçe bir set bulunur, daire ya da çokgen biçimli bu taşa 'göbektaşı' adı verilir. Bu taşın üstünde yatılarak terlenir, ya da masaj alınır. Köşelerde 'helvet' denilen özel yıkama hücreleri vardır. Bunlarda kapı bulunmaz, istenirse peştemal örtülür. Hücre duvarında bırakılan duvar çıkışlarında halvetlerin ısısının daha yüksek olması sağlanır.

Hem helvette hem de ortadaki genel yıkanma yerinde, duvar boyunca uzanan mermerlerden setlerin üstünde aralıklarla mermer kurnalar yerleştirilir. kurnalarda hem soğuk hem de sıcak su musluğu bulunur. Su, duvarların içinden geçen kurşun borularla getirilir. Kurna başında oturularak yıkanır.

KNEIPPHYDROTHERAPY

Özellikle ekstremitelere (bacak ve kollar) uygulanır. Ayağın dış kısmından başlayarak yukarı doğru çıkılır. Yukarıda, uylukta bacağın iç kısmına geçilir. 2 defa sıcak (37-37.5) 1 defa soğuk su (15-17), eğer varış varsa sıcak (20 derece) soğuk (2 derece) uygulanır. Daha sonra bacağın ön arka kısmına aynı işlem uygulanır ve işlem bitirilir. Dolanım arttığı için kişi bütün olarak kendini dinlenmiş ve rahat hisseder. Ayrıca kan basıncını ayarlar. Özellikle yüksek tansiyonda dengeleyicidir. Güne başlarken uygulanırsa kişi bütün gün ayaklarını rahatlamış ve dinlenmiş hisseder.

STAR-VAC

Vakum emme masajı ile 'vurma ve yuvarlama' tekniğinin birleştirildiği vücut şekillendirme sistemidir. Vücudumuzda yaptığı bakımlar:

- Selülit
- Lenfatik Drenaj
- Rahatlama Masajı
- Yorgun Bacaklar
- Yüz Bakımlarıdır

Star Vac'in asıl amacı selülit ile savaşmak ve onu yöketmektir. Selülitin ilk oluşumunda yağ hücrelerinin içindeki yağ miktarı artar, yağ hücrelerinin sayısı artar. dolayısıyla hücre büyüdükçe kılcal damarlar zorlanmaktadır, lenf kanalları normal işlevlerini göremez hale geliyor. Zaman içinde oluşan fibroz dokuyu sertleştirir. Doku cansızlaşır. Burada devreye giren star vac sayesinde fibrozu kırıp özel kafa içindeki kanallar vasıtasıyla yağ hücreleri parçalanır. Vakumlama işlemi olduğu için kan hücreleri ve lenf kanalları yüzeye doğru çekilir. Böylece dokunun nefes alması sağlanır ve rahat bir dolaşım sağlanır. Star Vac uygulamalarında dermisin altındaki dokulara bakım yapılabilmektedir böylece yağ dokuları güçlenir ve kolojen üretimi artmaktadır ve ciltte sıkı bir görünüm olmasını sağlamaktadır.

- Hücre beslenmesinin artması
- Cildin canlanması
- Kan dolaşımının artması
- Cilde sağlıklı bir görünüm
- Derinin alt katmanları üzerinde olumlu etkiler
- Kırışıklıklar üzerinde olumlu etkiler yaratır
- Cilt fonksiyonlarının aktive edilmesi
- Hücre içi ve dışı faaliyetlerin aktive edilmesi
- Lenf dolaşımının artması

SKIN CARE SYSTEM BLUE PURE

Akneli, problemli ciltleri tamamen tedavi edici özelliğe sahiptir. Cildin daha temiz, daha dinamik ve yumuşak olmasını sağlar. Cildi serbest readikallere karşı koruyan özelliği vardır. Yağlı akneli cildin temizliği destekleyici çay ağacı yağı ve erguvan yağı, bakterilerin gelişmesini önler ve cildi sakinleştirir. Akne oluşumunu azaltır, komedon oluşumunuf ve sivilceyi giderir.

Q 10

Yoğun kırışıklık açıcı bakımdır. Ciltte yumuşama ve sıkılaşma ile birlikte çizgilerin görünümünde azalma ve erken yaşlanma etkilerine karşı koruma da yardımcı olur. Ciltteki kırışıklık ve elastikiyetinin toparlanmasını sağlar. İçinde bulunan koenzim Q 10, hücre fonksiyonları için temel bileşendir. Hücresel solunuma yardımcı olur ve enerji kaynağıdır. Hücrelerde kapsüllenmiş aktif maddelerin cildin üst tabakalarında nüfuz etmesini kolaylaştırır ve zararlı ışınlardan kaynaklanan yaşlanma etkilerine karşı etkin bir koruma sağlar. E vitamini korumaya destek olur. Hücrelerin enerji sağlamasında lipofilik radikal tutucu özelliğiyle yardımcı olabilir ve zararlı ısınlardan yaşlanma etkilerine karşı korur.

COMPLEX C CARE

Sağlıklı bir vücut enerji ve yaşama zevki verir. Fakat sağlıklı yaşam birçok değişik faktöre bağlıdır. Özellikle günlük yaşamda stres ve telaş insanları çok zorlar. Vücut baskı altına girer, cilt ve zihin yorgun düşer ve gevşer. Bu konuda vitaminler büyük rol oynar. Yorgun yipranmış cilt için vitaminlerin yapıcı etkisinden özel bir bakım geliştirilir. Vitamin C bazındaki bu ürün tasarımı cildin yaşamsal fonsiyonları için bazı avantajlara sahiptir. Vitamin C'nin yararlanılan en büyük özelliğinden birisi serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı sağladığı korumadır. Cildin korunma sistemi üzerindeki yük hafifler ve metabolizma için gerekli olan çok değerli enerji kullanıma hazır hale gelir. Ayrıca Collagen sentezi de olumlu şekilde etkilenir. Cildi koruyucu vitamin a bu bileşim şekliyle epidermis için ayarlayıcı fonksiyonu yerine getirir ve cildi yeniden canlandırma fonsiyonuna destek sağlar Etkili bir radikal tutucu olan vitamin E ayrıca değerli vitaminlre ve seçkin etki maddelerine sahip olan ürünlerin vitamin tutucu yapılarını dengeler.

Vitamin C: hücre içini serbest radikallerin zarar verici etkisinden koruyan ve collagen sentazini olumlu yönde etkileyen öncelikli hidrofil radikal tutucu.

Vitamin F: Cildin sağlıklı olarak gelişmesi için önemlidir. Cildi yumuşatır ve kayganlaştırır, cilt problemlerine olumlu etki sağlar.

Vitamin H: Cildin sağlıklı kalması için olumlu etki sağlar.
Provitamin B5: cildin yenilenmesini, sakinleşmesini sağlar ve nemlendirir.

SELECTION ULTIMATE CARE

Şampanya özlü, metabolizma uyarıcı bir bakımdır. Selection ultimate care programının zirvesi olarak ciltteki tabii yenilenmeyi en önemli aşamasında gece gündüz süresince destekler. Macadamia fındığı yağı, she butter ve Şampanya mayası özlerinden hazırlanan özel maya formulasyonu ile normal bir bakım ile arasındaki farkı belirli şekilde ortaya koymaktadır. Vitamin E'ye sahiptir. Cildi aktive edip nem dengesini sağlayarak sıkılaştırıp, daha taze görünmesini sağlar.

THERMO - MODELANGE

Thermo (ısı) etkisi olan Thermo Modelange maskesi mineral tuzlardan oluşmuş kendinden ısınan bir maskedir. Aktif maddelerin cilde nüfuzunu arttırır ve ciltteki artıkların atılmasını kolaylaştırır.

- Isının artması ve azalması ile yaşaan dalgalanmalar kan dolaşımını canlandırır.
- Porlar açılır ve emilme kabiliyeti artar.
- Soğuma aşamasında porlar daralır vedaha iyi bir görünüm alır.
- Cildin yenilenmesini hızlandırır, kırışıklıklar ve çizgiler yumuşar.
- Cildin sıklığı artar. Elastikiyet kaybı azalır.
İlk seans sonunda Thermo Modelange sonuçlarını görebilir ve hissedebilirsiniz.

COLLAGEN BIOMATRIX

Collagen biomatrix nem verici kırışıklık açıcı özel bir bakımdır. Cildi canlandırır, tazeler. Yüksek nem tutma kapasitesi ile cilt nemini dengeler. (kendi ağırlığının yaklaşık 35 katı). Ciltteki sertliği ve kırışıklıkların derinliğini önemli ölçüde azaltır.

Epidermisin elastikiyetini ve kuvvetini arttırır. Cildin aktif maddeleri kabulünü kolaylaştırır. Uzun dönem tazeliğini korur. Yalnızca bir bakımdan sonra ciltte gözle görülür bir yumuşama olur. Cilt daha rahat, kırışıklıklar daha az belirgin cilt ışıltılı ve bıkımlı görünmektedir.

BABORISTA CARE

Problemli cildin en karakteristik özelliği sebum salgısının fazla olmasıdır. Bu üst deri ile değil, yağ bezlerinin açılmasıyla ilgilidir. Küçük boynuzsu çıkıntıları tıkar ve sebumun çıkmasını engeller. Bu da yağ bezlerinin yayılmasına sebep olur. Kirlerin vesebum fazlasının bu açıkları kapatması sonucunda da komedon ve siyah nokta denilen pürüzler oluşur. Bu cilt pürüzleri düzenli olarak temizlenmelidir. Tıkalı gözenekler sık sık iltihaplanmaya veya bunun sonucu olarak sivilce ve akne oluşumuna yol açarlar. Bu da ciltte leke ve izlerin oluşmasına sebep olur. İltihaplanma gözeneklerin sebun veya kirlerle dolması ve yağ bezlerinde bakteri üremesi nedeniyle gerçekleşir. Hormon yapısındaki değişiklikler ki genelde organik veya menopoz dönemlerinde görülür, cilt üzerinde olumsuz etkiler gösterirler. Ayrıca hastalıklar, kullanılan ilaçlar, yanlış beslenme ve sağlıksız yaşam koşulları da cilt pürüzlerine ve kusurlarına sebep olur.
Baborista bakım problemi kökünden çözör. Baborista serisi ile sistematik bakımı sağlıklı ve normal bir cilde sahip olmak için yapılacak bakım ve müdahaleleri içerir.

HSR

Hepimiz ayın üzerimizde uyandırdığı sihirli etkiyi biliriz. İster dolunay, ister hilal olsun fark etmez. Asırlar boyunca insanların tarihini ve fantazilerini etkilemesi boşuna değildir. birçok lisand ay tanrısı bayandır. Tanrısal bir güç veya bilimsel olarak izah edilebilmesi önemli değildir. İnsan yaptığı araştırmalar sonucunda ayın ve kuvvetinin heryerde olduğunu tespit ve kabul etmiştir. Dünya denizlerinde med - cezir olaylarını, gökyüzünde iklimleri, toprakta ekin ve ürünleri, insan organizması üzerinde rahatlığı ve sağlığı etkileyen de aydır. Atalarımıza zamanı gösteren bir araç olarak yardımcı olmuştur. 28 günlük bir süre içinde, yeni ay, yarım ay, dolunay, ve kuçulen aylar şeklinde geçirir. Her bayanın bildiği bir dolanim hareketi vardırki ayın derelerini ve bayanların periyotları birbiri ile çok ilgilidir. Bayanların tabiyati erkeklere oranla daha belirgindir. Aya ve onun gücüne önem veren bayanlar kendilerine özgü enerjiyi bulurlar. Buna hissiyat duygular ve yaratıcılık dahildir. Bu cilt bakımı, jenerasyon için üretilen yeni ürün bilimsel yönden kullanılıp prensipleri bayanlar üzerinde ayarlanmıştır.
Kontrol dışı elastikiyet kaybını HSR kullanarak önleyebiliriz. Özel bir Pro- Elastin kompleksi (bitkisel etki maddelerinden elde edilir) Elastin azaltan Elastase'leri önler ve cildin erken elastikiyet kaybına mani olur.


Türk hamamı tanıtan bir hizmet sitesidir. Fotoğrafların telifi ilgili siteye aittir.